To jest archiwalna wersja witryny aktualizowana do dnia 30.05.2018 r.. Aktualna wersja witryny jest dostępna pod adresem ozarow-mazowiecki.pl
Dar serca – Wielki piknik krwiodawstwa po raz trzeci w Ożarowie Mazowieckim !
Komunikaty
środa, 23 maja 2018

KREW2018 ostatniaJuż po raz trzeci 2 czerwca br. w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się Wielki Piknik Krwiodawstwa „Dar serca” tym razem pod hasłem „Jedzenie ma znaczenie”.

Celem akcji jest promowanie zdrowego stylu życia dzieci i dorosłych. W dobie dominacji produktów fast food oraz popularności biernych form spędzania wolnego czasu, promowanie zasad zdrowego odżywiania ma szczególne znaczenie dla kondycji zdrowotnej mieszkańców. Chcemy promować ekologiczne, zdrowe polskie, regionalne produkty oraz aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Odbędą się warsztaty zdrowej kuchni przeprowadzone przez kucharzy z Akademii Kulinarnej Transgourmet i Selgros. Oprócz tego tradycyjnie będzie loteria fantowa dla krwiodawców, posiłek regeneracyjny i stoiska lokalnych przedsiębiorców, pokazy sprzętu wojskowego i strażackiego oraz pokazy ratownictwa medycznego.

Kto może oddać krew?

Krwiodawcą może być każda zdrowa osoba między 18 a 65 rokiem życia, ważąca powyżej 50 kg. Przed oddaniem krwi należy być wyspanym i wypoczętym. Warto też zjeść lekkostrawny, niskokaloryczny posiłek. W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy wypić ok. 1,5 l płynów, nie wolno natomiast spożywać w tym czasie alkoholu. Do punktu krwiodawstwa nie powinny zgłaszać się osoby z objawami przeziębienia lub przyjmujące lekki. Trzeba pamiętać także o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości. Osobom, które oddadzą krew będzie przysługiwać w tym dniu zwolnienie z pracy.

 
UWAGA! Przerwa w dostawie wody
Komunikaty
piątek, 25 maja 2018

W wyniku konieczności wykonania prac związanych z siecią wodociągową w ulicach: Imbirowa, Aleksandry, Parkietowa, Konwaliowa, Prusa, 11 Listopada oraz ul. Witosa od Mickiewicza do Imbirowej, Graniczna od Mickiewicza do Parkietowej, Zielna od Mickiewicza do Konwaliowej i Wiśniowa od Mickiewicza do Konwaliowej mogą wystąpić chwilowe przerwy w dostawie wody w dniu 28.05.2018 r. w godzinach 12.00 – 15.00.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Ożarowie Mazowieckim

 
Koncert Uncover Soloists & Łukasz Brzezina
Komunikaty
wtorek, 22 maja 2018

UNCOVER plakat a3-1

 
JEZDNIA - do jeżdżenia, CHODNIK - do chodzenia, DROGA DLA ROWERÓW
Komunikaty
czwartek, 24 maja 2018

Takie proste stwierdzenia, ale dla niektórych trudne do zapamiętania. Przypominamy najważniejsze informacje dotyczące poruszania się rowerzystów, z którymi jednak powinien zapoznać się KAŻDY z uczestników ruchu drogowego. Tylko rowerzysta może jechać po drodze dla rowerów. Pieszy, samochód ani motorower czy motocykl nie mogą się tam poruszać. Jeżeli nie ma drogi dla rowerów - rowerzysta jedzie pasem ruchu dla rowerów albo jezdnią. Chodnikiem tylko w wyjątkowych przypadkach.

CHODNIK– do chodzenia

JEZDNIA– do jeżdżenia

187-112294 gDROGA DLA ROWERÓW

Więcej…
 
Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Mamy
Komunikaty
wtorek, 22 maja 2018

dzien dziecka

26 maja br. - sobota - Dzień sportowy oraz festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka i Dnia Mamy

  • godz. 10.00-13.00 wyścig kolarski; wyścigi na rolkach, hulajnogach, plac zabaw przy ul. Mickiewicza i Granicznej
  • godz. 15.00-19.00 festyn rodzinny z okazji dnia Dziecka i dnia Mamy, boisko sportowe UKS Ułtarzew

 
Program samorządowy w Radiu Niepokalanów
Program samorządowy
środa, 23 maja 2018

nowe logo rnPrzedstawiamy nagranie z Programu samorządowego wyemitowanego dnia 16 maja 2018 r. na antenie Radia Niepokalanów. W programie rozmowy m.in. o nowych stawkach za śmieci, dopłatach do biletów dla posiadaczy kart ożarowskich 3+ i zaproszenie na wykład Anny Marii Wesołowskiej.

You must have Flash Player installed in order to see this player.

 
Biuro Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW - PIB w Warszawie
Komunikaty
środa, 23 maja 2018

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze z gradem/1

Obszar: województwo mazowieckie - subregion południowy

Ważność: od godz. 13:00 dnia 23.05.2018 do godz. 20:00 dnia 23.05.2018

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 20 mm, lokalnie
do 25 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 531