To jest archiwalna wersja witryny aktualizowana do dnia 30.05.2018 r.. Aktualna wersja witryny jest dostępna pod adresem ozarow-mazowiecki.pl
Mieszkaniec Ożarowa Mazowieckiego finalistą Konkursu
Komunikaty
poniedziałek, 02 kwietnia 2012

BrzezinaŁukasz Brzezina, mieszkaniec Ożarowa Mazowieckiego finalistą Konkursu

„Młody Muzyk Roku”!

Serdecznie gratulujemy. Nasza gmina ma swojego finalistę!

Zdolni, muzykalni i… młodzi.

Mają po kilkanaście lat i należą do najzdolniejszych uczniów szkół muzycznych, są również stypendystami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kto z nich będzie reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Wiedniu? Okaże się podczas wielkiego finału 4 kwietnia 2012 roku.

Transmisja finału Konkursu na żywo, w środę 4 kwietnia 2012 r. o godz. 20.20 na antenie TVP Kultura oraz w internecie. Piątym głosem jurorskim w finale będzie głos telewidzów, którzy głosować będą wysyłając SMSy na wybranego finalistę.

W finale Łukasz Brzezina z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Polskiego Radia wykona 3 część „Opale Concerto” Richarda Galliano.

Zachęcamy Mieszkańców Gminy Ożarów Mazowiecki do wysyłania SMSów na naszego finalistę Łukasza Brzezinę.

Głos telewidzów może przesądzić o tym kto zwycięży i będzie reprezentować Polskę na Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Wiedniu.

Łukasz Brzezina

Naukę gry na akordeonie rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Pruszkowie w wieku 9 lat. Kształcił się pod kierunkiem nauczyciela Marka Rejnowicza. Szkołę ukończył w 2008 roku, otrzymując dyplom z wyróżnieniem.

Obecnie jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie akordeonu pod kierunkiem Klaudiusza Barana. Jest laureatem 15 nagród w konkursach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej, między innymi w Przemyślu, Gorlicach, Solcu-Zdrój, Giżycku i Castelfidardo. Grał w zespołach kameralnych, z którymi zdobywał nagrody i wyróżnienia. Brał udział w różnorodnych koncertach, konkursach, przeglądach, a także festiwalach w Polsce i za granicą (Włochy, Francja, Słowacja, Niemcy). Od kilku lat uczestniczy w Międzynarodowym Kursie Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu. Od 2009 roku bierze udział w Festiwalu „Wakacje z muzyką”. W 2011 roku Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci włączył Łukasza do programu dla uzdolnionych muzyków.

Łukasz Brzezina gra na włoskim instrumencie Bugari Bayan Activa wykonanym na specjalne zamówienie.

Serdecznie gratulujemy Łukaszowi udziału w prestiżowym konkursie i życzymy powodzenia w finale Konkursu „Młody Muzyk Roku”.