To jest archiwalna wersja witryny aktualizowana do dnia 30.05.2018 r.. Aktualna wersja witryny jest dostępna pod adresem ozarow-mazowiecki.pl
ePUAP2 - Informacje

epuap2Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (www.epuap.gov.pl) to system informatyczny służący udostępnianiu obywatelom oraz instytucjom publicznym usług administracyjnych drogą elektroniczną.

System ePUAP daje możliwość załatwienia wielu spraw urzędowych przez internet. Z ePUAPem można kontaktować się z dowolnego miejsca (dom, praca, podróż) i w dowolnym czasie (weekend, noc, wakacje) – sprawy urzędowe można załatwiać przebywając nawet poza granicami Polski.

Z usług na ePUAP mogą korzystać obywatele, przedsiębiorcy oraz sama administracja. Jak to się odbywa? Wystarczy założyć konto na ePUAP, a następnie założyć i potwierdzić Profil Zaufany – czyli bezpieczny i bezpłatny mobilny podpis elektroniczny.


Jak założyć Profil Zaufany

  1. Aby złożyć wniosek o Profil Zaufany (PZ) należy posiadać konto na ePUAP /Zarejestruj się/ Podając przy rejestracji konta ePUAP numer PESEL, wniosek o Profil Zaufany zostanie automatycznie złożony i wystarczy jedynie udać się w ciągu 14 dni do wybranego punktu potwierdzania PZ - potrzebny będzie dowód osobisty albo paszport do weryfikacji tożsamości.
  2. W przypadku nie podania numeru PESEL podczas rejestracji konta ePUAP należy zalogować się na konto /Zaloguj się/, wybrać opcję Moje konto (górny prawy róg) > Wybrać zakładkę Moje profile zaufane > Wybrać funkcję Złóż wniosek
  1. Podać dane w tym PESEL, wybrać metodę autoryzacji podpisu PZ (mail albo SMS);
    B.      Kliknąć Sprawdź poprawność (metody autoryzacji) i wpisać przesłany kod autoryzacji (z maila lub SMS);
    C.      Wysłać wniosek klikając 'Złóż wniosek' albo wybrać opcję Samozaufania aby dokonać weryfikacji certyfikatem kwalifikowanym (bez wizyty w puncie potwierdzania PZ);
    D.      System potwierdzi komunikatem złożenie wniosku oraz na mail przyjdzie potwierdzenie, że wniosek o Profil Zaufany został złożony.
  1. Jeżeli nie została wybrana opcja samozaufania należy udać się w ciągu 14 dni do wybranego punktu potwierdzania PZ - potrzebny będzie dowód osobisty albo paszport do weryfikacji tożsamości.

W nowej wersji systemu uproszczona została procedura zakładania konta na ePUAP, zwiększyła się też liczba miejsc, w których można potwierdzić profil zaufany. Działa już ponad 1100 punktów potwierdzających w Polsce (w urzędach skarbowych, urzędach wojewódzkich, niektórych urzędach miast, oddziałach ZUS, wybranych placówkach Poczty Polskiej) oraz w innych krajach (w konsulatach, ambasadach).

http://epuap.gov.pl/wps/portal/punkty-potwierdzenia-pz

Materiał wideo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o profilu zaufanym   https://www.youtube.com/watch?v=ahV-Ntrjsjw


Aby dotrzeć do usług oferowanych w danym mieście, musimy wejść w "Katalog spraw", a następnie wskazać urząd. 

ePUAP22 1439799849

Przeszukując usługi, uzyskujemy dostęp do całego katalogu spraw.


Kliknij w ten link aby przejść do elektronicznej skrzynki podawczej na platformie ePUAP