To jest archiwalna wersja witryny aktualizowana do dnia 30.05.2018 r.. Aktualna wersja witryny jest dostępna pod adresem ozarow-mazowiecki.pl
Felicje 2016 - Relacja
poniedziałek, 20 czerwca 2016

Felicje 001 WUroczysta gala w trakcie której wręczono Honorowe Nagrody naszej gminy Felicje 2016, odbyła w piątek 3 czerwca w Hotelu Lamberton. Laureatami XIV edycji zostali: ksiądz Stanisław Drajczyk w kategorii osoba oraz Pallotyńskie Nutki prowadzone przez Pana Marka Brzuskę w kategorii instytucja. Oprócz laureatów, do Nagrody zostali nominowani Pani Magdalena Kacperska oraz Stowarzyszenie Rozwoju Macierzysza. Felicja przyznawana jest osobom oraz instytucjom zasłużonym dla rozwoju Gminy Ożarów Mazowiecki.

Ksiądz Drajczyk został zgłoszony przez grupę 51 mieszkańców Gminy oraz grupę 16 radnych Rady Miejskiej. W pamięci mieszkańców Płochocina i Józefowa zapisał się jako budowniczy kościoła parafialnego, którego budowę rozpoczął w roku 1986. Jego budowlana pasja zaowocowała również aktywnym członkostwem w Społecznym Komitecie Budowy Szkoły w Płochocinie. Zanim powstała nowa szkoła, z inicjatywy księdza Drajczyka zostały adoptowane salki katechetyczne na potrzeby szkoły podstawowej w Józefowie. Budowę Kościoła zakończył w roku 1992 i wówczas został przeniesiony na proboszcza parafii w Zielenicach niedaleko Strzelina, gdzie również poprowadził budowę nowego Kościoła. W chwili obecnej prowadzi pomoc duszpasterską jako Rezydent w Domu Pomocy Społecznej w Pilaszkowie.

Pod wnioskiem zgłaszającym Pallotyńskie Nutki podpisała się grupa 274 mieszkańców Gminy Ożarów Mazowiecki. Współzałożycielem a zarazem prowadzącym od 25 lat formację Pallotyńskie Nutki jest Pan Marek Brzuska, animator kultury głęboko zaangażowany w życie zespołu. Do formacji należą dzieci w wieku od ośmiu do piętnastu lat. Swoim śpiewem oraz grą na instrumentach muzycznych wzbogacają niedzielną Mszę Świętą oraz inne uroczystości parafialne. Często występują na przeglądach i festiwalach piosenki religijnej. Na swój 10 Jubileusz odbyli pielgrzymkę do Ojca Świętego.

Wieczór galowy uświetnił koncert artysty estradowego Aloszy Awdiejewa.

kliknij aby przejść do galerii zdjęć