To jest archiwalna wersja witryny aktualizowana do dnia 30.05.2018 r.. Aktualna wersja witryny jest dostępna pod adresem ozarow-mazowiecki.pl
Stypendia sportowe 2016 rozdane
piątek, 09 grudnia 2016

DSC03035Gmina Ożarów Mazowiecki od ośmiu lat wspiera zdolnych sportowców, będących mieszkańcami naszej Gminy. Stypendium sportowe jest świadczeniem pieniężnym przyznawanym jednorazowo za wyniki osiągnięte w danym roku.

8 grudnia 2016 r. podczas XXXI sesji Rady Miejskiej wręczono stypendia dla młodych sportowców za wysokie wyniki sportowe osiągnięte w 2016 roku. Stypendia oraz listy gratulacyjne dla rodziców stypendystów wręczyli Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego Paweł Kanclerz, Przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Cichal i Przewodniczący Komisji Stypendialnej Kamil Bednarski.
Wśród stypendystów w 2016 r. znaleźli się:

  • Alicja Dobrołęcka (gimnastyka artystyczna)

13 lat, stypendystka po raz drugi; powołana do kadry narodowej na letnie Igrzyska olimpijskie Tokio 2020, trenuje wielobój w ramach którego wykonuje układy z piłką, obręczą, maczugami i wstążką, zdobywczyni wielu medalowych miejsc w zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich. Startuje w konkurencjach indywidualnych i drużynowych.

  • Jakub Smoliński (pływanie)             

16 lat, stypendysta od kilku dobrych lat; członek kadry narodowej juniorów, wielokrotny rocznikowy mistrz Polski oraz rekordzista i reprezentant Polski.

  • Agata Boguska (karate)

17 letnia zawodniczka karate, stypendystka od kliku lat, sukcesy w 2016 roku to powołanie do kadry narodowej, zdobywczyni Mistrzostwo Polski w karate drużynowym i srebra w kumite juniorek.

  • Jakub Fus (szachy)

14 lat, w szachy gra od 8 lat, stypendysta gminny po raz pierwszy, członek Polskiego Związku Szachowego, powołany do kadry woj. mazowieckiego, uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów w tym roku – 65 miejsce. Wyniki – 1 miejsca w woj. mazowieckim, pierwsza dziesiątka w Polsce.

  • Iga Wrzosek (pływanie)

16 lat, powołana do kadry województwa mazowieckiego juniorów

Serdecznie gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych, jeszcze większych w 2017 r.